سوالات متداول

سوالات متداول کاربران ایران سرور

دامنه

چگونه می توانم دامنه IR ثبت کنم؟

برای ثبت دامنه IR ابتدا به سایت nic.ir مراجعه کرده و از قسمت(ساختن شناسه کاربری)با وارد کردن اطلاعات خود ایجاد نمایید. سپس با شناسه ساخته شده می توانید در سایت ایران سرور از قسمت خرید جدید درخواست ثبت دامنه را ارسال نمایید.

چگونه دامنه IR خودم را به ایران سرور منتقل کنم؟

برای انتقال دامنه IR به ایران سرور ابتدا در حساب کاربری خود در ایرنیک رابط‌ های دامنه را به(gr62-irnic)تغییر داده و سپس در حساب کاربری ایران سرور از قسمت دامنه =>انتقال به ایران سرور با وارد کردن نام دامنه و شناسه ایرنیک در ادامه برای شما فاکتور تمدید یکساله با تخفیف ایجاد خواهد شد که با پرداخت آن دامنه شما برای انتقال و تمدید پیگیری خواهد شد.

چگونه دامنه بین المللی خودم را به ایران سرور منتقل کنم؟

جهت انتقال دامنه‌های بین‌المللی، دامنه باید برای انتقال از حالت قفل خارج و کد انتقال دامنه (کد EPP) از شرکت کنونی پشتیبانی دامنه دریافت شود. سپس از پنل کاربری خود =>تب دامنه ها =>گزینه انتقال دامنه به ایران‌سرور، اقدام به انتقال دامنه نمایید که با توجه به اینکه در انتقال دامنه یک سال تمدید هم انجام می شود، فاکتور آن ایجاد و پس از پرداخت روند انتقال دامنه آغاز خواهد شد. انتقال دامنه از طرف ریجیسترار مبدا ممکن است تا 7 روز زمانبر باشد.

چطور DNS دامنه را تغییر دهم؟

در منو دامنه ها =>وارد مدیریت دامنه مورد نظر شوید =>از قسمت مدیریت DNS نیم سرورهای مورد نظر خود را وارد کرده و ذخیره نمایید.

چگونه دامنه خودم را به حساب کاربری دیگری (مالک دیگری) در ایران سرور انتقال دهم؟

برای این کار به قسمت مدیریت دامنه ها رفته و روی(گزینه نارنجی رنگ انتقال مالکیت دامنه)کلیک نمایید. سپس دامنه مورد نظر خود را برای انتقال انتخاب نمایید. پس از تایید درخواست انتقال یک تیکت حاوی(کد انتقال)در حساب کاربری شما ایجاد خواهد شد. سپس شما یا مالک جدید می توانید با ورود به حساب کاربری مقصد در همان قسمت انتقال مالکیت دامنه و وارد کردن کد در کادر مربوطه دامنه را انتقال دهید

هاست

چگونه فضای هاست خودم را به پلن های بالاتر با فضای بیشتر ارتقا دهم؟

جهت ارتقا پلن شما می توانید از بخش مدیریت(مدیریت سرویس )پنل کاربری خود در ایران سرور بر روی سرویس مورد نظر کلیک نموده تا وارد صفحه جزئیات سرویس شوید. سپس در قسمت عملیات مدیریتی بر روی دکمه(تغییر پلن)کلیک نموده، پلن مورد نظر خود را انتخاب و مراحل را ادامه داده تا برای شما فاکتور مابه التفاوت تا تاریخ سررسید سرویس ایجاد گردد. دقت داشته باشید(سیکل تمدید)سرویس انتخابی با سرویس کنونی شما باید یکی باشد (در غیر اینصورت درخواست خود را طی تیکت به بخش فروش اعلام نمایید). پس از پرداخت فاکتور اقدامات لازم جهت ارتقا در ایران سرور انجام خواهد شد.

چگونه سایت خودم را به ایران سرور منتقل کنم؟

پس از تهیه یکی از پلن های هاست از ایران سرور، لطفا یک(لینک فول بکاپ)از هاست خود که در حال حاضر اطلاعات سایت در آن قرار دارد در تیکت برای واحد پشتیبانی فنی ایران سرور ارسال فرمایید تا همکاران ما در اسرع وقت سایت شما را به هاست جدید منتقل نمایند

چگونه سرویس هاست خودم را به حساب کاربری دیگری در ایران سرور منتقل کنم؟

برای این کار به قسمت مدیریت سرویس رفته و روی گزینه نارنجی رنگ انتقال مالکیت سرویس کلیک نمایید. سپس سرویس مورد نظر خود را برای انتقال انتخاب نمایید. پس از تایید درخواست انتقال یک تیکت حاوی کد انتقال در حساب کاربری شما ایجاد خواهد شد. سپس شما یا مالک جدید می توانید با ورود به حساب کاربری مقصد در همان قسمت انتقال مالکیت سرویس و وارد کردن کد در کادر مربوطه سرویس را انتقال دهید.

چگونه پلن هاست خودم را به هاست از نوع دیگری تغییر دهم؟

برای تغییر سرویس لازم است ابتدا سرویس مورد نظر را تهیه بفرمایید؛ پس از تحویل سرویس جهت انتقال اطلاعات به واحد فنی تیکت ارسال بفرمایید. پس از تکمیل فرایند انتقال اطلاعات، جهت لغو سرویس، از همین طریق اطلاع رسانی کنید تا هزینه روز های استفاده نشده (در صورت وجود) به شما بازگشت داده شود.

سرور های مجازی

چگونه منابع سرور مجازی خودم را ارتقا دهم؟

برای ارتقا منابع لازم است تا ابتدا یک تیکت به همراه اعلام منابع مورد نیاز به واحد فروش ارسال بفرمایید تا امکان ارتقا پلن شما بررسی شود. پس از آن فاکتور مربوطه برای ارتقا ایجاد خواهد شد و پس از پرداخت و اطلاع رسانی به ما، ارتقا سرور شما انجام خواهد شد.

چگونه سیستم عامل سرور مجازی خود را تغییر دهم؟

در حساب کاربری در قسمت(سرویس ها)وارد بخش مشاهده(مشخصات سرور)خود شوید. در این قسمت با کلیک روی گزینه(reinstall)می توانید از بین سیستم عامل های متنوع موجود، گزینه مورد نظر خود را انتخاب نمایید. پس از چند دقیقه سیستم عامل سرور نصب مجدد شده و در اختیار شما قرار خواهد گرفت. همچنین برای ریستارت سرور نیز می توانید از گزینهRebootاستفاده نمایید.

چگونه برای سرور مجازی خود لایسنس های مازاد تهیه کنم؟

برای نصب لایسنس هایی مانند کنترل پنل دایرکت ادمین و یا لایسنس های امنیتی می توانید وارد بخش(مشاهده مشخصات)سرور خود شده و از تب(فراسرویس ها)در صفحه باز شده گزینه مورد نظر خود را انتخاب نمایید. سپس با پرداخت فاکتور مربوطه لایسنس بر روی سرور شما نصب خواهد شد.

مالی و تنظیمات فاکتور

چطور می توانم برای پرداخت های خود فاکتور رسمی داشته باشم؟

قبل از پرداخت در حساب کاربری خود وارد تب مالی =>گزینه تنظیمات فاکتور شوید. سپس تیک مربوطه را فعال نمایید. در این قسمت با وارد کردن شناسه ملی و کد اقتصادی، اطلاعات شرکت یا سازمان شما در از دیتابیس مربوطه دریافت خواهد شد.

چطور فیش پرداختی خود را در حساب کاربری ایران سرور ثبت کنم؟

جهت ثبت فیش بانکی، لطفا از طریق بخش مالی در حساب کاربری خود و با انتخاب گزینه گردش حساب، فاکتور مورد نظر را انتخاب نمایید. در قسمت پرداخت فاکتور، دو روش پرداخت آنلاین و فیش بانکی را مشاهده می نمایید. شما می‌توانید با انتخاب گزینه فیش بانکی و در نهایت با کلیک بر روی گزینه پرداخت کنید؛ وارد صفحه(ثبت اطلاعات)واریزی شوید. در این قسمت کافی است اطلاعات پرداخت و نام بانک ما را وارد نمایید و روی دکمه ثبت اطلاعات کلیک نمایید.