جزئیات خبر / اطلاعیه
عدم دسترسی به سرورملت‌هاست
Saturday, May 1, 2010

بروز یک اشتباه از سوی دیتاسنتر باعث اختلال ۲۰ساعته و از دسترس خارج شدن سایتهای موجود برروی یکی از سرورهای ملت‌هاست شد.
با توجه به اینکه چهارسروری که ملت‌هاست به مجموعه  ایران‌سرور واگذار نموده است  در دیتاسنترهای درجه ۳ قرار دارند . سروری که در ۲۴ ساعت گذشته از دسترس خارج شد نیز در دیتاسنتری است که  شرکتی امریکایی با خدماتی ارزان قیمت است، از خصوصیات اینگونه شرکتها عدم استفاده از پرسنل متخصص ، عدم پاسخگویی بموقع به مشتریان، عدم پاسخگو بودن نسبت به اشتباهات خود، عدم مشتری مداری، عدم آشنایی با ادبیات ارتباط با مشتری، استفاده از قطعات غیر حرفه‌ای، نداشتن سیستم یکپارچه‌ی مدیریت مشتریان و در یک کلام عدم نظم و انضباط در کار که نتیجه‌ی آن چیزی جز زیان مشتریان نمیباشد.
در حدود ساعت ۹ صبح و در حالی که سرور به خوبی و بدون وجود ترافیک بالا درحال سرویس دهی بود، گزارش خرابی سایت از طریق مشتزیان به پورتال ایران‌سرور ارسال میشد، بررسی‌های اولیه نتیجه‌ای در پیدا شدن مشکل نداشت. پس از ارتباط با دیتاسنتر مشخص شد بدون اطلاع قبلی دیتاسنتر دسترسی به IP اصلی این سرور را مسدود نموده است. با تلاش و پیگیری مستمر مسئولین فنی و پس از گذشت ۲۴ساعت دیتاسنتر حاضر به پاسخگویی در رابطه با این موضوع نمیشد . پس از مشاهده‌ی این وضعیت بخش فنی ایران‌سرور تنها راه موجود را تغییر آدرسIP‌ اصلی دید، و از ساعت ۷ صبح روز جمعه ۱۰ اردیبهشت با تغییر داده شدن IP  تمام سایتها، دسترسی به اطلاعات میسر شد.
ممکن است در برخی نقاط کاربران دیرتر موفق به مشاهده‌ی  سایتها شده باشند، این موضوع به نوع اینترنت مورد استفاده‌ وابسته است. در صورتی که ISP شما از سیستم Cache استفاده کند ممکن است تا ۱۲ساعت قادر به بازنمودن سایتها نباشید.

پس از بروز این مشکل که در اولین ماه آشنایی ما با مشتریان ملت‌هاست است، این سوال پیش خواهد آمد که ایران‌سرور چه راه‌کاری برای جلوگیری از بروز دوباره‌ی این مشکل پیشنهاد میکند؟

تصمیم اتخاذ شده در جلسه‌ای که با مدیریت مجموعه در این رابطه داشتیم، نتیجه بر تسریع در انتقال سایتهای مشتریان به دیتاسنتر دیگری بود.

ایران‌سرور همیشه در انتخاب دیتاسنتر و شریک خارجی خود حساس بوده  و در حدود ۶سال است با ThePlanet که بزرگترین و معتبرترین دیتاسنتر دنیا به حساب میآید همکاری داریم ، در حال حاضر در حدود ۸میلیون وب سایت در این دیتاسنتر نگهداری میشوند. ما تمام تلاش خود را برای انتقال سریعتر مشتریان ملت‌هاست که اکنون در سه دیتاسنتر مختلف قراردارند به سرورهای خود خواهیم نمود.


پیش از انتقال هر سایت ما با مالک آن بصورت تلفنی تماس میگیریم، باید توجه داشته باشید هیج انتقالی بدون اطلاع و اجازه‌ی مالک سایت انجام نخواهد شد.

امیدواریم تا میزبان مطمئنی برای زندگی دوم شما باشیم.