جزئیات خبر / اطلاعیه
ایران‌سرور اسپانسر اولین همایش نماد اعتماد الکترونیکی
Tuesday, August 4, 2015


فردا، چهاردهم مرداد ماه ۱۳۹۴ به مناسبت روز حمایت از صنایع کوچک، اولین همایش استانی نماد الکترونیک با عنوان «معرفی نماد اعتماد الکترونیکی و نقش آن در توسعه کسب و کار های کوچک» در استان گلستان، گرگان، با هدف معرفی نماد اعتماد الکترونیکی و بررسی مسائل و مشکلات کسب و کارهای اینترنتی، ظرفیت سازی به منظور راه‌اندازی کسب و کارهای اینترنتی با ارائه تجارب کسب و کارهای اینترنتی موفق و ایجاد موج خرید و فروش اینترنتی برگزار خواهد شد و ایران‌سرور اسپانسر این همایش است.

ایران‌سرور اسپانسر همایش نماداعتمادالکترونیکی

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی (eNAMAD.ir) در اجرای سیاست‌های برنامه ریزی شده، به منظور توسعه کسب و کارهای اینترنتی و ترویج خرید اینترنتی امن، برگزاری همایش‌های استانی را با همکاری سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت سراسر کشور، در دستور کار قرار داده است.

یکی از عوامل مهم توسعه تجارت الکترونیکی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان کاربران خدمات الکترونیکی است، از اینرو وزارت صنعت، معدن و تجارت اقدام به اعطای نماد اعتماد الکترونیکی به فروشگاه‌های اینترنتی نموده است. 
در واقع نماد اعتماد الکترونیکی با هدف قانونمند کردن و چارچوب دهی به فعالیت فروشگاه‌های مجازی، مشخصه ای به منظور اعتماد سازی کاربران در هنگام مراجعه به سایت‌ها و فروشگاه‌های اینترنتی است.
نماد اعتماد الکترونیکی که به شکل یک علامت در سایت‌هایی که از نظر قانونی فعالیت آنان مورد تائید است به نمایش در می‌آید تا خریداران و مصرف کنندگان کالاها و خدمات فروشگاه‌ها در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌که سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند کرد و حقوق مصرف کنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید کنند.

حسینقلی قوانلو -رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان- در نخستین جلسه هماهنگی برگزاری همایش گفت: «حجم تاثیر تجارت الکترونیک در سرانه تولید ناخالص ملی در دنیا بسیار بالاست، متاسفانه ایران در این زمینه عقب است و امیدواریم این همایش سرآغازی برای توسعه تجارت الکترونیک در کشور باشد.»


منتظر دیدار شما در اولین همایش استانی
معرفی نماد اعتماد الکترونیکی و نقش آن در توسعه کسب و کار های کوچک هستیم.

زمان و مکان برگزاری همایش: چهارشنبه چهاردهم مرداد ۱۳۹۴، ساعت هشت صبح، دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان.