جزئیات خبر / اطلاعیه
ایران‌سرور اسپانسر اولین همایش نماد اعتماد الکترونیکی
1394/05/13 (Tuesday, August  4, 2015)


فردا، چهاردهم مرداد ماه ۱۳۹۴ به مناسبت روز حمایت از صنایع کوچک، اولین همایش استانی نماد الکترونیک با عنوان «معرفی نماد اعتماد الکترونیکی و نقش آن در توسعه کسب و کار های کوچک» در استان گلستان، گرگان، با هدف معرفی نماد اعتماد الکترونیکی و بررسی مسائل و مشکلات کسب و کارهای اینترنتی، ظرفیت سازی به منظور راه‌اندازی کسب و کارهای اینترنتی با ارائه تجارب کسب و کارهای اینترنتی موفق و ایجاد موج خرید و فروش اینترنتی برگزار خواهد شد و ایران‌سرور اسپانسر این همایش است.

ایران‌سرور اسپانسر همایش نماداعتمادالکترونیکی

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی (eNAMAD.ir) در اجرای سیاست‌های برنامه ریزی شده، به منظور توسعه کسب و کارهای اینترنتی و ترویج خرید اینترنتی امن، برگزاری همایش‌های استانی را با همکاری سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت سراسر کشور، در دستور کار قرار داده است.

یکی از عوامل مهم توسعه تجارت الکترونیکی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان کاربران خدمات الکترونیکی است، از اینرو وزارت صنعت، معدن و تجارت اقدام به اعطای نماد اعتماد الکترونیکی به فروشگاه‌های اینترنتی نموده است. 
در واقع نماد اعتماد الکترونیکی با هدف قانونمند کردن و چارچوب دهی به فعالیت فروشگاه‌های مجازی، مشخصه ای به منظور اعتماد سازی کاربران در هنگام مراجعه به سایت‌ها و فروشگاه‌های اینترنتی است.
نماد اعتماد الکترونیکی که به شکل یک علامت در سایت‌هایی که از نظر قانونی فعالیت آنان مورد تائید است به نمایش در می‌آید تا خریداران و مصرف کنندگان کالاها و خدمات فروشگاه‌ها در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌که سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند کرد و حقوق مصرف کنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید کنند.

حسینقلی قوانلو -رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان- در نخستین جلسه هماهنگی برگزاری همایش گفت: «حجم تاثیر تجارت الکترونیک در سرانه تولید ناخالص ملی در دنیا بسیار بالاست، متاسفانه ایران در این زمینه عقب است و امیدواریم این همایش سرآغازی برای توسعه تجارت الکترونیک در کشور باشد.»


منتظر دیدار شما در اولین همایش استانی
معرفی نماد اعتماد الکترونیکی و نقش آن در توسعه کسب و کار های کوچک هستیم.

زمان و مکان برگزاری همایش: چهارشنبه چهاردهم مرداد ۱۳۹۴، ساعت هشت صبح، دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان.