مرکز آموزش
چطور در پلسک پارک دامنه تعریف کنم؟
ایجاد پارک دامنه در پلسک چگونه است؟

پارک دامنه به شما اجازه می دهد تا چندین نام دامنه را به یک وب سایت متصل کنید.
برای راه اندازی یک پارک دامنه در پلسک:
1. در کنترل پنل هاستینگ خود وارد شوید ؛از منو سمت چپ گزینه Websites & Domainsرا انتخاب و سپس روی گزینه add domain alias کلیک کنید.
2. دامنه ای را که برای آن یک پارک دامنه (دامنه اصلی) و نام دامنه نام مستعار ایجاد می کنید را مشخص کنید و تنظیمات زیر را انجام دهید:

هماهنگ سازی DNS های پارک دامنه با DNS های دامنه اولیه
هر تغییری که در DNS دامنه اصلی انجام شود، به طور خودکار به DNS پارک دامنه اعمال می شود.
برای مثال اگر رکورد CNAME مانند blog.primary_domain.tld ایجاد کنید،بطور متناظر رکورد blog.alias.tld به پارک دامنه اضافه میشود.

*اگر DNS پارک دامنه با دامنه اولیه هماهنگ شود،شما نمیتوانید رکوردهای منبع را در پارک دامنه تغییر دهید.(هر گونه تغیر باید در رکوردهای دامنه اصلی اعمال شود.)


سرویس ایمیل
پلسک اجازه ایجاد میل باکس mailboxes در پارک دامنه را نمیدهد، بجای آن میتوان از میل باکس دامنه اولیه برای پارک دامنه استفاده کرد به این ترتیب که اگر گزینه ی Mail service را در دامنه اصلی انتخاب کنید،میل باکس ایجاد شده در دامنه اولیه،در پارک دامنه نیز وجود خواهد داشت.
برای اینکه کاربران بتوانند پست الکترونیکی فرستاده شده به صندوق پستی تحت پارک دامنه را بخوانند،پلسک ایمیل ها را به صندوق پستی مربوطه تحت دامنه اصلی ریدایرکت می کند.

.
مثال:
شما یک آدرس ایمیل به نام [email protected]دارید،سپس یک پارک دامنه برای domain.tldایجاد میکنید, برای مثال, alias.tld. اگر گزینه ی Mail service را انتخاب کنید, همه ایمیل های ارسالی به [email protected] در [email protected] قابل دسترسی خواهند بود در غیر این صورت, میل باکس [email protected] ایمیل های فرستاده شده به [email protected] را دریافت نمیکند.
سرویس وب (Web service)
اگر این گزینه را روشن نمایید،وب سایت در مرورگر،با URL پارک دامنه باز می شود.
اگر گزینه Web service را حذف نمایید،پارک دامنه فقط برای ایمیل هایی که در Mail service انتخاب و فراهم شده اند،استفاده میگردد.

ریدایرکت (Redirect) با HTTP 301
بطور خودکار،پلسک از وب سرور برای انتقال داخلی پارک دامنه استفاده میکند؛در این مورد پارک دامنه به نظر می رسد یک وب سایت جداگانه برای بازدید کنندگان و موتورهای جستجو در وب است.
این موضوع سبب مشکل می شود زیرا موتورهای جستجو به طور جداگانه محتوای پارک دامنه را فهرست می کنند، بنابراین دامنه اصلی شما ،رتبه بندی موتورهای جستجو را از دست می دهد.
برای اجتناب از این اتفاق، می توانید با انتخاب Redirect with the HTTP 301 code از ریدایرکت با کد HTTP 301 استفاده کنید(انتقال دائمی)
در این مورد، تنها دامنه اصلی در موتورهای جستجو رتبه بندی می شود.


اپلیکیشن های تحت وب جاوا

اگر از خدمات میزبانی بر اساس یک پلتفرم لینوکس استفاده می کنید، و شما اپلیکیشن های جاوا روی سایت خود نصب کرده اید که می خواهید از طریق پارک دامنه دسترسی پیدا کنید،با انتخاب گزینه Java web applicationsمیتوانید این کار را انجام دهید.

 

آیا این پاسخ به شما کمک کرد?

در همین زمینه
به کنترل پنل هاست لاگین نموده و از منوی سمت راست و همانطور که در شکل زیر مشخص است وارد بخش Backup...(مشاهدات: 3431)
جهت حذف اکانت ایمیل، اکانت مورد نظر را انتخاب و سپس بر روی گزینه Remove کلیک کنید.(مشاهدات: 850)
جهت تغییر رمز عبور، ورود به کنترل پنل پس از لاگین  با رمز قبلی از کادر سمت چپ گزینه Users را...(مشاهدات: 1419)
 با انتخاب این گزینه می توانید بکآپی از دیتابیس تهیه نموده و در مسیر دلخواه ذخیره نمائید و یا...(مشاهدات: 1479)
چطور در پلسک ایمیل ها را فوروارد کنم؟فوروارد کردن ایمیل ها در پلسک چگونه است؟جهت تعریف فوروارد...(مشاهدات: 979)